logo

כבעל בית או בעל נכס, ההחלטה לסגור מרפסת בחלונות יכולה להציע מגוון יתרונות כמו תוספת מרחב מחיה, הגברת הביטחון ושיפור האסתטיקה. עם זאת, לפני יציאה לפרויקט שכזה יש חשיבות מכרעת להבנת החוקיות סביב סגירת מרפסות ואת ההכרח בקבלת האישורים הנדרשים.

 

מהו היתר מרפסת?

היתר בנייה הוא למעשה רישיון אותו מקבלים מטעם משרד הרישוי או מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. מדובר ברישיון המאפשר בנייה של מבנים חדשים וכן שינוי ושיפוץ של מבנים קיימים. כל שינוי חיצוני של מבנה מחייב היתרי בנייה. כך גם אם מבקשים לשנות את הייעוד של הנכס, זה יחייב היתר בנייה. למעשה היתרי בנייה נשארים בתוקף למשך שלוש שנים כאשר בתוך פרק הזמן הזה אתם עדיין יכולים לממש את היתרי הבנייה.

היתר מרפסת הינו מסמך משפטי אשר מעניק לכם אישור לבצע שינויים במרפסת שלכם לרבות סגירתה בחלונות. אישורים אלו נחוצים על מנת להבטיח שהשינויים עומדים בתקנות הבטיחות, חוקי הבנייה וחוקי הייעוד באזור שלכם. אי קבלת אישור עלולה לגרום לקנסות, לסיבוכים משפטיים ואפילו לצורך לבטל את השינויים הללו.

 

סיבות לסגירת מרפסת עם חלונות

ההחלטה על סגירת מרפסת בחלונות יכולה להיות מונעת מגורמים שונים. סגירת מרפסת יכולה לספק הגנה נוספת מפני פגעי מזג האוויר, לשפר את הפרטיות וליצור חלל רב-תכליתי שניתן לנצלו בכל ימות השנה. כאשר בוחנים אפשרויות שונות של חלונות לסגירת המרפסת שלכם, חיוני לשקול את היתרונות של כל סוג ולבחור בפתרון המתאים להעדפות הפרקטיות והאסתטיות שלכם.

 

מה קובע החוק לגבי סגירת מרפסת?

האם מותר לסגור מרפסת? למעשה אף אחד לא יכול להגיד בוודאות האם יש צורך באישור או לא! כאשר מסתכלים על החוקים ישנן נקודות פתוחות לדיון לגבי כך שאין צורך לאישור ברגע שמדובר במערכת ספציפית של דלתות נאספות. באופן עקרוני, על פי חוק סגירת מרפסת מהווה למעשה הוספת שטח לבית שלכם וזה מצריך היתר לסגירת מרפסת. אין משמעותה של סגירת מרפסת רק סגירה עם קיר בטון אלא שמדובר גם בסגירה עם קיר גבס, בניה קלה או אפילו קיר זכוכית או וויטרינה אשר נחשבים כולם כאחד לסגירת מרפסת לצורך עניין קבלת היתר.

 

מה מחשיב החוק כסגירת מרפסת?

כל שינוי במבנה קיים הנעשה על ידי קבלן שיפוצים או בצורה פרטית מחייב הוצאת היתר בנייה.

אם מדובר בסגירת מרפסת, השינויים הבאים ידרשו אף הם קבלת היתר על פי חוק.

אף על פי כי בחלק מהרשויות העירוניות קיימת העלמת עין מסויימת בכל הקשור לסגירת מרפסות, מאוד חשוב לבדוק עם אדריכל טרם ביצוע העבודה על מנת להימנע מקנסות ואפילו ביטול ההקמה לאחר שהתוצאה כבר מוכנה. אל תקבלו החלטות באופן עצמאי.

 

סגירת מרפסת ללא היתר

לא תמיד חייבים להוציא אישור לסגירת מרפסת. סגירת מרפסת באמצעות אישורים הינה רק במקרים של מרפסת בה אתם רוצים לבנות מבנים קבועים כמו קירות בטון, קירות של בנייה קלה וכדומה. כך גם בבנייה של פרגולה או סככה גדולים מעל ל- 40 מ”ר. שימו לב! כל סגירת מרפסת מקורה ללא היתר כאשר המרפסת הינה בגובה של למעלה משלושה מטרים או ברוחב של מעל חמישה מטרים מהווה עבירה על החוק ומחייבת קבלת היתר סגירת מרפסת .

 

קבלת ייעוץ בנוגע לסגירת מרפסת מקבלים מהמומחים – Duca Glass

ההחלטה על סגירת מרפסת בחלונות מחייבת בחינה מדוקדקת של דרישות החוק, הליכי היתר ובחירות עיצוביות. על ידי הבנת החשיבות בקבלת ההיתרים הדרושים, עמידה בתקנות הבנייה ופנייה לסיוע מומחה בעת הצורך תוכלו לצאת לפרויקט סגירת מרפסות נכון ותקין מבחינה משפטית. חברת Duca  Glass מבצעת את העבודה ואינה אחראית על מתן אישורים מטעם העירייה.

דוקה גלאס הינו מפעל הייצור והמחסן הסיטונאי הגדול בישראל אשר מייצר כאן בארץ את המערכות לסגירת מרפסות וסגירת פרגולות / ויטרינות, ובנוסף בזכות הניסיון הרב של החברה אנו היחידים בארץ שמפעילים אקדמיה למתקינים (לימודים פיזיים ואינטרנטיים). רק אצלנו יש מתקינים מורשים ומקצועים אשר באמת יודעים להתקין מערכות של דלתות נאספות.

זכרו לתת עדיפות לבטיחות ואיכות בעת הפיכת המרפסת שלכם לחלל פונקציונלי ומזמין.

זקוקים למידע נוסף על סגירת מרפסת בחלונות? צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 053-855-8886 ונשמח לעמוד לשירותכם.